WIOSNA, ET CETERA…

Idzie wiosna… nieodwołalnie i konsekwentnie. Widziałem już pierwsze szpaki na drzewach, a także żurawie na polach nad Notecią i Wartą. Pojawiły się też pierwsze pączki na drzewach i niebawem wybuchnie z nich zieleń liści. Lubię tę porę roku, chociaż niesie za sobą różne komplikacje natury alergicznej. Kiedyś tego nie odczuwałem, ale teraz – z upływem lat – muszę jakoś przeciwdziałać. Wczoraj byłem na spotkaniu poetyckiej grupy Et Cetera, która zawiązała się w Bydgoszczy (Tomasz Owczarzak, Piotr Stareńczak, Marietta Gabryszewska, Joanna Gładykowska, Agata Kotecka, Jarosław Jaruszewski i Dariusz Ozimkiewicz). To studenci polonistyki, filozofii i psychologii, którzy pisują wiersze i pragną je publikować. Jest wśród nich Joanna, autorka zbioru Halo poezja, której wiersze lubię i cenię – brała ona udział w Porcie Poetyckim 2008. Mam nadzieję, że ta grupa będzie się rozwijała i zdobywała coraz więcej czytelników, komentatorów, wielbicieli i oponentów. Mam nadzieję, że poeci z nowej grupy poetyckiej nie pójdą śladem starszego pokolenia lirników bydgoskich tym bardziej, że zaczynają pisać znakomite wiersze. Niektórzy z nich mieli ze mną zajęcia z romantyzmu lub literatury współczesnej, niektórych egzaminowałem i próbowałem zachęcać do lektury wielkich polskich romantyków, Miłosza, Herberta, Różewicza, poetów angielskich i amerykańskich.

3 Komentarze

 1. N.S. said,

  2009/03/20 @ 12:23

  Tomasz Owczarzak, Piotr Stareńczak byłam ciekawa co się teraz z nimi dzieje.:)) Razem zaczynaliśmy studia. Kiedyś przypadkowo natrafiłam na stronę internetową tej grupy. Nawet nie wiem, czy strona jeszcze działa, ale widzę, że grupa cały czas się rozwija. Powodzenia!

 2. Joasia z ETC said,

  2009/03/21 @ 21:54

  Oby nam się powodziło! Może przez to, że grupa jest mieszana tj. bez dominacji jednej płci, a raczej z niewielką większością panów, atmosfera zdaje się mniej naładowana – w takiej walki kogutów są mało prawdopodobne, z kolei walki płci… śmieszne 😉
  Sama nie wiem, jednak traktujemy się na równi i bardziej to grupa wsparcia niz oboz polityczny 😉

  • lebioda said,

   2009/03/30 @ 11:31

   Zatem raz jeszcze życzę powodzenia i ostrożności przy wchodzeniu w jakiekolwiek związki ze skażonymi polskimi koteriami literackimi.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: